Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pielgrzymka Promienista

Jak spędzić majowy weekend? Najlepiej w drodze do Maryi. W przyszłym tygodniu rusza Pielgrzymka Promienista.

Majowi pątnicy wyruszą z kilku miejsc diecezji. Ich celem jest sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.

Najstarszy, bo wędrujący od ćwierć wieku promień, podąża na Górę Chełmską ze Słupska.

- Jeśli jeszcze nie wiesz, co zrobić w majówkę, to pójdź z nami do sanktuarium Maryi, a gwarantuję ci, że to będzie najbardziej owocna majówka w Twoim życiu - przekonują słupscy pątnicy.

Za ich przykładem od sześciu lat do Maryi podążają także pielgrzymi z innych miejscowości. W tym roku 1 maja wyruszą także z Barwic i Łubowa, Kołobrzegu oraz Świdwina. Wszystkie grupy spotkają się w sanktuarium na Górze Chełmskiej 3 maja na Mszy św. o 14.30.

Zapraszamy do wspólnej wędrówki pątników z całej diecezji. Wystarczy 1 maja być w miejscu rozpoczęcia pielgrzymki lub zgłosić się do księdza przewodnika.

Barwice, Łubowo - przewodnik: ks. Bartłomiej Pająk. Rozpoczęcie Mszą św. o 7.30 w kościele w Barwicach. Trasa: Łubowo - Barwice - Sulikowo - Krosino - Tychowo - Rosnowo - Manowo - Koszalin, św. Wojciech - Góra Chełmska.

Kołobrzeg - przewodnik: ks. Krzysztof Płuciennik. Rozpoczęcie Mszą św. w kołobrzeskiej bazylice o 7. Trasa: Kołobrzeg - Dygowo - Karlino - Białogard, NMP - Białogórzyno - Świeszyno - Góra Chełmska.

Słupsk - przewodnik: ks. Piotr Świątkowski. Rozpoczęcie Mszą św. o 7 w kościele NMP Królowej Różańca Świętego. Trasa: Słupsk - Pałowo - Sławsko - Sławno - Bobrowiczki - Sulechówko - Sieciemin - Góra Chełmska.

Świdwin - przewodnik: ks. Grzegorz Toporkiewicz. Rozpoczęcie Mszą św. o 7 w kościele Matki Bożej Nieustającej  Pomocy. Trasa: Świdwin - Krzecko - Białogard, św. Jadwigi - Białogórzyno - Strzekęcino - Góra Chełmska.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama