Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ministranci z Róży Wielkiej wicemistrzami Polski

W Skierniewicach i Sochaczewie odbyły się 14. Mistrzostwa Polski Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej. Drużyna z Róży Wielkiej, czyli mistrzowie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, stanęła na drugim stopniu podium w kategorii lektor starszy.

Drużyna reprezentująca diecezję koszalińsko-kołobrzeską pokazała się z bardzo dobrej strony. Na 8 rozegranych w ramach turnieju spotkań przegrała tylko raz - w finale, ulegając drużynie z parafii pw. św. Wojciecha w Mikołowie, która reprezentowała archidiecezję katowicką.

Oprócz tego, Maciej Ćwiek - bramkarz wicemistrzowskiej drużyny, został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju na tej pozycji.

- Jestem dumny z moich chłopaków. Straciłem głos. To są naprawdę niesamowite emocje. Jechaliśmy na mistrzostwa z myślą, żeby wyjść z grupy. Udało nam się tego dokonać z pierwszego miejsca. Potem zagraliśmy kolejne dobre mecze i dotarliśmy do finału - cieszy się ks. Adam Paź, proboszcz w Róży Wielkiej.

Srebrna drużyna zagrała w składzie: Kacper Tober, Mateusz Ćwiek, Maciej Ćwiek, Michał Lechowicz, Karol Kałużny, Wojciech Bukowy i Mateusz Kledzik.

Michał Bondyra, redaktor naczelny ministranckiego miesięcznika "KnC", który jest głównym organizatorem imprezy, ogłosił, że kolejne mistrzostwa Polski odbędą się w przyszłym roku w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama