Nowy numer 21/2020 Archiwum

Poradnia Rodzinna w Słupsku zaprasza na dzień drzwi otwartych

Katolikom nie brakuje problemów: małżeńskich, rodzinnych, finansowych, z uzależnieniami. Bywa, że zbyt wstydliwych, by porozmawiać o nich z bliskimi. Warto zapukać wówczas do drzwi katolickiej poradni rodzinnej.

Do zintegrowanej Katolickiej Poradni Rodzinnej w Słupsku zaglądają nie tylko mieszkańcy osiedla przy sanktuarium św. Józefa, na którym od niedawna funkcjonuje placówka, ale też osoby z daleka – z miast i wiosek oddalonych kilkadziesiąt kilometrów czy nawet z sąsiedniej diecezji. Ludzie szukający tu wsparcia chcą być anonimowi i nic dziwnego – niektórzy z nich to bowiem alkoholicy, narkomani, seksoholicy, komputeroholicy, zakupoholicy. Albo tak zawstydzeni swoją naiwnością, że dla byle korzyści dali się naciągnąć na niekorzystną umowę, iż trudno im się do tego przyznać nawet przed rodziną.

Gdy orientują się, że ich problem wymaga wsparcia specjalisty – a w słupskiej poradni rodzinnej mogą ją znaleźć u radcy prawnego, psychologa, doradców rodzinnych, specjalisty terapii uzależnień, duszpasterza – owszem, decydują na rozmowę, ale woleliby pozostać nierozpoznani.

Słupska poradnia zaprasza wszystkich zainteresowanych na dzień drzwi otwartych, który odbędzie się 11 maja w godzinach 11–13 w siedzibie poradni (budynek plebanii przy sanktuarium św. Józefa).

Więcej o słupskiej poradni i jej doradcach w najnowszym, 18. numerze "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama