Nowy numer 24/2021 Archiwum

Alleluja na ulicy

– Nie chcemy zatrzymywać paschalnej radości dla siebie, ale wychodzimy dzielić się nią z innymi – mówią pilanie, którzy w wielkanocne niedziele głoszą Dobrą Nowinę na miejskim placu.

Grupa kilkudziesięciu osób śpiewa do wtóru gitar, zachęcając niedzielnych spacerowiczów, by się do nich przyłączyli. – Chcę mówić dziś do wszystkich, którzy są wyprani z miłości, czują się jak wypatroszona ryba. Dzisiaj wiem, że moje szczęście nie zależy od dobrej pracy, powodzenia, pieniędzy, ale od Jezusa Chrystusa – przekonuje przez mikrofon jedna z kobiet, dając świadectwo życia.

Zainteresowanie nie jest wielkie, ale kilka osób, zaintrygowanych tańczącymi między fontannami, przystaje. – Może nie przychodzą słuchać nas tłumy, ale staramy się siać ziarno, jak potrafimy – mówi Stanisław Tyrka. Pilskie grupy Drogi Neokatechumenalnej ze Świętej Rodziny i od św. Antoniego wezwanie do głoszenia Ewangelii na dachach i placach od kilku lat rozumieją dosłownie i wychodzą z Dobrą Nowiną na ulice, do sąsiadów. – Idziemy podzielić się radością. Głosimy dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie, który daje nowe życie. Mamy nadzieję, że przez nasze głoszenie ci, którzy są poranieni, pogubieni, zrozumieją, że jest zmartwychwstanie, jest możliwość rozpoczęcia życia na nowo – wyjaśnia pan Stanisław.

Wychodzą na miejski plac z gitarami, śpiewem, tańcem. Starsi, młodsi, całe rodziny.

Do tego potrzeba nieco odwagi. – Zawsze najtrudniej głosić u siebie – śmieje się ks. Michał Mejer. – Mam doświadczenie letnich wyjazdów z młodzieżą. W środowisku, w którym nikt ich nie zna, jest łatwiej; w domu, między swoimi, jest trochę jak z nauczaniem Jezusa w Nazarecie. Ale to właśnie jest najlepsza droga: głosić tym, którzy nas znają, mają do nas zaufanie. O Ewangelii można przecież mówić i w prywatnej rozmowie. Dlatego ruszamy poza mury kościoła. Apostołowie także wyszli na ulicę i głosili wszystkim, których spotkali na ulicy. Musimy wracać do źródeł − dodaje salezjanin ze Świętej Rodziny, który towarzyszy oznajmiającym wielkanocne orędzie. Ewangelizatorzy na pilskim placu Konstytucji 3 Maja będą pojawiać się o godz. 15 przez kolejne niedziele wielkanocne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama