Nowy numer 03/2020 Archiwum

45. rocznica święceń biskupich bp. Tadeusza Werno

Biskup senior przewodniczył Mszy św. w sanktuarium w Skrzatuszu. Eucharystię koncelebrował bp Edward Dajczak oraz m.in. kapłani z Domu Księży Emerytów w Kołobrzegu.

Biskup Tedeusz Werno przyjął święcenia biskupie w koszalińskiej katedrze 25 maja 1974 r. z rąk prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. Posługę biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pełnił w latach 1974-2007.

Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej podczas Mszy św. w Skrzatuszu podziękował jubilatowi za 88 lat życia, 63 lata kapłaństwa i 45 lat posługi biskupiej. Poprosił go także o modlitwę w intencjach diecezjalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama