Nowy numer 39/2023 Archiwum

O zdrowiu w katolickiej kawiarni

Jak radzić sobie z cukrzycą, można się było dowiedzieć w koszalińskiej "Kawie z Duszą".

Katolicka kawiarnia znana ze spotkań o duchowości chrześcijańskiej oferuje swoim bywalcom również spotkania dotyczące zdrowia.

27 maja odbyła się tu sesja z dietetykiem. „Jak radzić sobie z cukrzycą i insulinoopornością”, podpowiadała mgr Roksana Jurczak, dietetyk kliniczny.

– Kilka miesięcy temu zaproponowałam spotkania w kawiarni. To dobra przestrzeń do tego, by edukować ludzi i pokazać, w jaki sposób można pomóc swojemu zdrowiu, stosując odpowiednią dietę – powiedziała pani dietetyk.

Spotkania są kameralne, można podczas nich nie tylko posłuchać ogólnych wskazówek, ale i uzyskać indywidualną poradę. Największym zainteresowaniem cieszył się do tej pory temat diety wspomagającej płodność.

Cukrzykom Roksana Jurczak podawała praktyczne wskazówki, jak w optymalny sposób wprowadzić dietę. Według niej, najłatwiejsza do wprowadzenia w warunkach domowych jest metoda małych kroków. – Wiele osób narzuca sobie zbyt drastyczne zmiany w diecie. I szybko z niej rezygnują. A szkoda, bo regulując wydzielanie insuliny, można wyrównać poziom cukru we krwi i wyregulować masę ciała – powiedziała dietetyczka. – Podpowiadam miedzy innymi, jak uregulować żywienie, jak radzić sobie z chęcią podjadania.

Następne spotkanie z dietetykiem w "Kawie z Duszą" podejmie temat diety w chorobach tarczycy, szczególnie w chorobie Hashimoto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast