Nowy numer 14/2020 Archiwum

To jest proste i piękne

Czasami warto oderwać się od ekranów i głośników, by przyjść pod kapliczkę i przenieść się na chwilę w inny świat – też realny. Choć komary tną, modlitwa nie słabnie.

W Węgorzynku koło Miastka przy kapliczce z figurką Matki Bożej modlitwie przewodzi pan Janek. Robi to od 9 lat. Pałeczkę przejął po ojcu. W pewnym momencie słychać komendę: „Chwalcie!”. Uczestnicy nabożeństwa doskonale wiedzą, co ona oznacza. Rozpoczyna się śpiew: „Chwalcie łąki umajone…”. – Nie ingeruję w przebieg modlitwy – mówi stojący nieco z tyłu ks. dr Dariusz Jastrząb, proboszcz parafii mariackiej w Miastku, do której należy Węgorzynko. Nie jest to potrzebne. Wszystko odbywa się tak, jak trzeba, zgodnie z istniejącą w tym miejscu niemal 20-letnią tradycją. – To jest proste i piękne – dodaje proboszcz.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama