Nowy numer 48/2023 Archiwum

Pomóżmy polskim gościom z Ukrainy

Polskie dzieci z Żytomierza zagoszczą w czerwcu nad polskim morzem. Caritas liczy, że wrócą na Ukrainę obdarowani wspomnieniami i… paczkami.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprosiła na wypoczynek dzieci z Żytomierza i okolic. To już kolejna wizyta polonijnych dzieci w diecezjalnych ośrodkach Caritas. Kolonia odbędzie się od 5 do 19 czerwca w kołobrzeskim ośrodku pw. Aniołów Stróżów.

By lepiej poznać Polskę jako kraj swoich przodków, ukraińscy goście skorzystają z atrakcji regionu: wycieczek krajoznawczych, do parków rozrywki czy rejsu statkiem po Bałtyku. A także z zajęć integracyjnych: zawodów sportowych, warsztatów historycznych, artystycznych i tanecznych.

Caritas pragnie, by nasi mali rodacy wrócili do swoich domów z paczkami żywnościowymi. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w zbiórce tych darów, prosi o dostarczenie produktów o przedłużonej trwałości (takich jak makaron, cukier, słodycze, olej) do sekretariatu Caritas mieszczącego się na ul. Domina 8 w Koszalinie, czynnego od poniedziałku do czwartku od 9.00 do 16.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy