GN 08/2020 Archiwum

W podziękowaniu za łaski. Kwietny dywan w Domu Miłosierdzia

Kaplica koszalińskiego Domu Miłosierdzia Bożego tonie w kwiatach. Pachnący i barwny dywan to sposób na uczczenie Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

W Boże Ciało ołtarz kaplicy Domu Miłosierdzia Bożego otoczył kwietny dywan. Płatki kwiatów ułożone we wzory leżą na posadzce całego prezbiterium.

Wspólnota Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie w ten sposób wyraża cześć dla Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, który jest tu adorowany od sześciu i pół roku. – To wyraz naszej wdzięczności za tę niezwykłą obecność Pana Jezusa w naszym domu – informuje Monika Musioł. - Bez Niego nic nie możemy uczynić.

Uroczystość poprzedziła dziewięciodniowa nowenna połączona z godzinnym czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem. – Chcemy w ten sposób z całego serca dziękować Bogu za niezmierzone łaski, jakie zlewa na nasze domy i rosnące przy nich dzieła – dodaje M. Musioł.

Uroczyste obchody Bożego Ciała w Domu Miłosierdzia, w tym piękny dywan z kwiatów, to inicjatywa, która wyrosła z dojrzewania wspólnoty, odkrywającej, że powierzony jej został dar pobożności eucharystycznej. Dlatego jej członkowie pragną, by było to w jej kalendarzu – obok obchodów Święta Bożego Miłosierdzia – drugie centralne wydarzenie w ciągu roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama