Nowy numer 21/2020 Archiwum

Nie pominąć nikogo. Ewangelizacja wioskowa w Człopie przejdź do galerii

7 kościołów, 8 dni, 7 ewangelizatorów. W parafii w Człopie odbywa się wiele spotkań, których głównym tematem jest Dobra Nowina.

Dzień we wsi zaczyna się od zabaw z dziećmi. Pozornie wydaje się, że to mało ważny punkt programu. – Kiedy pytamy o dzieci w wiosce, to słyszymy: znajdzie się najwyżej trójka, czwórka – mówi Małgorzata Łopacka, odpowiedzialna za dzieło ewangelizacji w Domu Miłosierdzia. – Ale kiedy idziemy przez wieś z głośnikiem, śpiewamy, głosimy Dobrą Nowinę, one nagle się pojawiają. Przyłączają się do nas i wskazują domy, gdzie mieszkają ich koledzy. W końcu przychodzi ich 10–15.

Ewangelizatorzy zabierają je na boisko, bawią się z nimi, mówią i śpiewają o Bożej Miłości, a na koniec zawieszają im na szyjach cudowne medaliki. – Wprowadzenie dzieci w wiarę to misja rodziców. Rozumiemy, że obecnych czasach jest to bardzo trudne. Staramy się więc dać dzieciom impuls do rozwoju wiary, a sposobem, od którego zaczynamy, jest zabawa – mówi M. Łopacka.

Jak dodaje, gdy dzieci wracają do domów na obiad, to dobre wrażenie, którym się dzielą z rodzicami, zachęca dorosłych do uczestnictwa w dalszej części ewangelizacji wioskowej.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama