GN 08/2020 Archiwum

Dom Miłosierdzia wybuduje pustelnię. W przyszłości stanie w niej 10 domków

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego nabyło 11 hektarów ziemi między Białym Borem a Miastkiem. Docelowo ma tam stanąć największa pustelnia w Polsce.

28 czerwca stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego podpisało w Koszalinie akt notarialny, na mocy którego nabyło 11 hektarów ziemi między Białym Borem a Miastkiem. – To tereny bardzo dzikie i przepiękne, myślę wręcz, że najpiękniejsze w diecezji – opisuje ks. Radosław Siwiński, prezes stowarzyszenia i pomysłodawca budowy pustelni.

Na terenie pustelni docelowo ma stanąć 10 jednoosobowych domków drewnianych. W każdym umieszczone zostanie tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Nie będą to najsurowsze warunki, o jakich początkowo myślał pomysłodawca. Chętni na spędzenie tu czasu mają dostać do dyspozycji domek z łazienką zaopatrzony w energię elektryczną i w system automatycznego ogrzewania. – Dyskutowaliśmy, jak to rozwiązać, czy nie zaproponować naprawdę surowych warunków – wyjaśnia ks. Siwiński. – Jednak stwierdziliśmy, że dla ludzi tak wielkim wyczynem będzie w ogóle podjęcie decyzji o wycofaniu się na jakiś czas z życia, by spędzić go z Panem Jezusem w pustelni, że nie trzeba im tego jeszcze utrudniać.

Pierwsza pustelnia ma stanąć tego lata z tym, że jeszcze bez podłączonej energii elektrycznej.

Ponadto prócz 10 domków zostanie wybudowany dom główny, w którym będzie się mieścił m.in. nowicjat Braci Miłosiernego Pana.

Z pustelni będą mogli skorzystać wszyscy – kapłani, zakonnicy, świeccy.

– W Polsce nie ma zbyt wieku pustelni, ma je kilka zakonów, ale takiej oferty dla większej liczby zainteresowanych brakuje – mówi prezes stowarzyszenia DMB.

Jak dodaje, z zamiarem, by założyć pustelnię w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, nosił od dawna, a od 5 lat podejmował różne kroki, by nadać bieg sprawie. Głównym impulsem było doświadczenie własnego pobytu w pustelni we Francji.

– Przeżyłem w tej pustelni swój najpiękniejszy duchowo czas. To było 20 lat temu, a do tej pory wspominam te 2 tygodnie w górach, sam na sam z Jezusem, jako najmocniejszy czas w życiu – wyznaje ks. Siwiński.

Realizacja projektu jest możliwa m.in. dzięki rodzinie, która zgodziła się wyłożyć pieniądze na zakup ziemi. Podobnie sprawa ma się z dalszą częścią inwestycji – są już darczyńcy, którzy chcą pokryć część kosztów budowy.

Dom Miłosierdzia wybuduje pustelnię. W przyszłości stanie w niej 10 domków   Tu w przyszłości stanie pustelnia z inicjatywy Domu Miłosierdzia Bożego. Archiwum Domu Miłosierdzia Bożego

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • MatiLu
    02.07.2019 04:54
    Kolejne tereny polskie zakupione przez Watykan. Jak tak dalej pójdzie, kościół będzie największym właścicielem ziem w Polsce. Na razie jest drugim, po skarbie państwa. To się nazywa watykanizacja. 10 domków na 11 ha! I te żenujące opowieści o potrzebie "sam na sam z panem Jezusem". Wg was pan Jezus jest wszędzie. Nie trzeba zatem zamykać sie w pustelni aby go doświadczać. Doświadcz go, jeden z drugim, klecho, w hospicjum, w domu dziecka, w schronisku dla psów i służąc biednym, niepełnosprawnym, poszkodowanym, albo jak masz potrzebę samotności, to w lesie, czy na polu! Co zrobicie za parę lat z tym terenem...? Idę o zakład, że domki znikną a kościół katolicki, jako firma deweloperska wybuduje tam jakiś intratny dla siebie interes w formie hotelu, ośrodka czy inny konsumpcyjny badziew, niszcząc przy okazji resztki polskiej przyrody.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama