Nowy numer 25/2021 Archiwum

Opera na Plaży już za tydzień

Najpiękniejsze melodie, szlagiery scen operowych i operetkowych oraz musicalową klasykę będzie można usłyszeć 5 lipca podczas koncertu w nietypowej scenerii.

Ten niezwykle zróżnicowany i bogaty repertuar zaprezentuje orkiestra i soliści Opery na Zamku, wśród których znajdzie się zwycięzca tegorocznego 21. Wielkiego Turnieju Tenorów, którego poznamy w niedzielę.

O szczegółach wydarzenia mówił dzisiaj podczas konferencji prasowej Jerzy Wołosiuk, dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie.

- Nieczęsto występujemy w tak nietypowych miejscach. Organizujemy plenerowe koncerty, np. na cmentarzu Centralnym w Szczecinie czy placu Solidarności, ale to jednak lokalizacje skrajnie różne od plaży. Tutaj repertuar musi być tak skonstruowany, by trafił w gusta zarówno wytrawnego widza, jak i osób niemających na co dzień związku z wysoką kulturą - mówi dyrygent, który także w Kołobrzegu poprowadzi orkiestrę Opery na Zamku.

To już II edycja Letniego Festiwalu Operowego. W zeszłym roku Opera na Plaży cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem  mieszkańców i turystów. Jak podkreślił Jerzy Wołosiuk, chce tym wydarzeniem przyciągnąć te osoby, które nigdy nie miały okazji wybrać się do opery -  by mogły przekonać się, jak bardzo ta muzyka może być fascynująca. 

- To doskonała forma popularyzacji zarówno opery, jak i szeroko rozumianej sztuki wykonawczej. Nasz oferta jest na takim samym poziome artystycznym, jaki prezentujemy widzom w naszej siedzibie na Zamku, jak podczas festiwali operowych - zaprasza dyrektor szczecińskiej opery.

Letni Festiwal Operowy odbędzie się w piątek 5 lipca o 20.30. W tym roku scena nie zostanie ustawiona dosłownie na plażowym piasku jak w ubiegłym roku, ale na placu przy Latarni Morskiej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama