Nowy numer 32/2020 Archiwum

Potrzebna modlitwa o powołania do kapłaństwa. Są tacy, którzy odmawiają ją codziennie

Z początkiem lipca ruszyła inicjatywa modlitewna Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa działającej przy parafii Mariackiej w Sławnie.

Specjalny apel wzywający do modlitwy o powołania wystosował do wiernych diecezji bp Edward Dajczak w Niedzielę Dobrego Pasterza. Przypominamy słowa apelu odczytane we wszystkich kościołach 12 maja.

- W diecezji przeżywamy trudny moment malejącej wciąż liczby kandydatów do kapłaństwa. W tej sytuacji potrzeba naszego modlitewnego myślenia o tym, że nie może zabraknąć tych, którzy w naszych kościołach będą celebrowali dla nas Eucharystię, będą odwiedzali chorych z sakramentalną posługą czy jednali nas z Bogiem - mówił biskup.

- Tych, którzy mogą, proszę, aby każdego dnia o godz. 15.00 razem z Rodziną Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań. Każda forma modlitwy jest ważna i potrzebna. Proszę, uklęknijcie ze mną, zatrzymajcie się na chwilę, trwajmy razem i wołajmy o powołania, jako dzieci Kościoła tej ziemi - wzywał biskup.

Na jego wezwanie odpowiedzieli członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sławnie. Przez cały lipiec i sierpień członkowie tej grupy będą gromadzić się w kościele Mariackim, aby wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań.

Potrzebna modlitwa o powołania do kapłaństwa. Są tacy, którzy odmawiają ją codziennie   Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama