Nowy Numer 28/2019 Archiwum

Zobowiązanie na następne cztery wieki

– Człowiek potrzebuje korzeni, żeby wiedzieć, kim jest, i skrzydeł, które pozwolą mu wznosić się jeszcze wyżej, ku większemu dobru i pięknu. Historia tej parafii to korzenie. Ważne, żebyśmy wiedzieli, że nie jesteśmy znikąd i z szacunkiem pochylili się nad tymi, którzy przez wieki zabiegali na tej ziemi o Boże sprawy – mówił bp Edward Dajczak.

W kościele Świętej Rodziny hierarcha przewodniczył jubileuszowej Mszy św. – dziękczynieniu za cztery wieki wspólnoty parafialnej. W homilii przypominał, że wspólnota kościelna jest wielkim „my”. – Mamy tendencję do budowania własnej wiary, do mierzenia Kościoła swoją miarą i żądania, by był taki, jak sobie wymyślimy. Jest zupełnie odwrotnie. To we wspólnocie uczymy się Ewangelii i Chrystusa – podkreślał biskup.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL