Nowy Numer 28/2019 Archiwum

Więcej niż wegetariańska sałatka

Można ich spotkać na ulicy albo na plaży w nadmorskich kurortach. O tym, kim są wyznawcy Kryszny czy Świadkowie Jehowy oraz dlaczego kontakt z nimi może być niebezpieczny, mówi ks. prof. Janusz Bujak.

Ks. Wojciech Parfianowicz: Stoją spokojnie, proponują czasopisma z biblijnymi okładkami. Chodzą po plaży, grają na bębenkach, tańczą. Kim są?

Ks. prof. Janusz Bujak: Zacznijmy od Świadków Jehowy. Jest to sekta, która wyrosła na korzeniach chrześcijańskich oraz na symbolice i duchowości masońskiej.

Dlaczego mówimy tu o sekcie, a nie o wyznaniu?

Ponieważ Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami. Grupa ta nie uznaje bóstwa Chrystusa, a zatem neguje istnienie Trójcy Świętej.

Przecież oni czytają Biblię.

Ale interpretują ją w sposób dowolny. Ich tłumaczenie to tzw. Biblia Nowego Świata. Jest tam wiele przeróbek zrobionych tak, aby wszystko zgadzało się z doktryną tej grupy. Na przykład w Nowym Testamencie wstawia się imię Jehowa w miejsce słowa „Kyrios”, które tłumaczymy jako „Pan”. Słowo „bóg” w odniesieniu do Chrystusa w prologu Ewangelii wg św. Jana pisze się małą literą. Dowolnie przestawia się znaki interpunkcyjne, zmieniając sens zdań.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL