Nowy numer 32/2020 Archiwum

Stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z diecezji wezmą udział w ogólnopolskim obozie w Toruniu

35 uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich wyruszyło do Torunia z Koszalina, Szczecinka i Piły.

W obozie integracyjno-formacyjnym, który będzie trwał od 19 do 30 lipca, weźmie udział około 1000 stypendystów z całej Polski.

Obóz rozpocznie się 19 lipca uroczystą Mszą św. w katedrze toruńskiej, której przewodniczyć będzie bp Wiesław Śmigiel. Piątek i sobotę stypendyści spędzą na zwiedzaniu Torunia. Dzięki uprzejmości władz miejskich odwiedzą planetarium, Dom Eskenów, czyli Muzeum Historii Torunia i Młyn Wiedzy, a wieczorem wezmą udział w festiwalu Song of Songs.

W niedzielę 21 lipca stypendyści odwiedzą toruńskie parafie, dzieląc się z wiernymi swoimi świadectwami. Opowiedzą, skąd pochodzą, jakie są ich zainteresowania i co zmieniło się w ich życiu od momentu przystąpienia do programu stypendialnego Fundacji. Poniedziałek 22 lipca stypendyści spędzą na wyciszeniu i modlitwie, przeżywając dzień skupienia.

Dzięki uprzejmości władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wtorek 23 lipca uczniowie spędzą na tej uczelni. Będą mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły wyższej, wezmą udział w zajęciach pokazowych zorganizowanych przez pracowników UMK.

Środa, czwartek i piątek upłynie młodzieży na warsztatach medialnych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także na wycieczkach do Górska i na Barbarkę.

W sobotę 27 lipca w ośrodkach, w których mieszkać będą stypendyści, odbędzie się obozowy Dzień Papieski. Uczniowie będą mieli okazję do zapoznania się z interpretacją tegorocznego, XIX Dnia Papieskiego i przygotowania różnorakich form aktywności, które mogą być wykorzystane w ich parafiach tego dnia. Po południu młodzież zasiądzie na trybunach Motoareny w Toruniu, aby kibicować najlepszym zawodnikom w czasie rozgrywanych tam Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu.

W niedzielę 28 lipca Mszę św. na zakończenie obozu w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawi bp Józef Szamocki. Po niej, o godz. 12, zostanie wyemitowany na żywo z Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu program TVP "Między Ziemią a Niebem" z udziałem stypendystów Fundacji, władz miejskich, wojewódzkich i kościelnych. Po południu zostanie rozegrany Finał turnieju piłkarskiego pomiędzy ośrodkami obozowymi, a wieczorem wszyscy zgromadzą się na toruńskim rynku na koncercie zespołu "Tylko Ty", składającego się ze stypendystów i absolwentów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

W poniedziałek 29 lipca stypendyści zmagać się będą w wielu konkurencjach w czasie Dnia Sportu, który odbywać się będzie w Arenie Toruń.

Jak informuje ks. Paweł Wojtalewicz, koordynator programu stypendialnego Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w diecezji koszalińsko-kołobrzeszkiej ze stypendiów korzysta obecnie 70 osób. Wciąż trwa nabór na stypendia na rok szkolny 2019/2020.

Więcej informacji na ten temat w specjalnej zakładce na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama