GN 43/2020 Archiwum

Z apką "Caritas" łatwiej pomagać

Caritas uruchomiła aplikację na urządzenia mobilne. Znajdują się w niej informacje zarówno dla szukających pomocy, jak i dla tych, którzy chcieliby jej udzielić.

Przy jej użyciu będzie można wskazać drogę potrzebującemu do właściwego punktu pomocowego czy w szybki sposób przekazać darowiznę na wybrany cel charytatywny.

Aplikacja posiada 3 zakładki: „jednostki”, „aktualności” oraz „pomagam”. W pierwszej z nich znajdziemy opisy placówek pomocowych prowadzonych przez lokalną Caritas, dane kontaktowe i godziny ich otwarcia. Zakładka ta może być również pomocna we wskazaniu drogi do danego ośrodka Caritas poprzez połączenie z nawigacją GPS.

– W kategorii „aktualności” publikować będziemy informacje o wszystkich ważnych wydarzeniach lokalnej Caritas – wyjaśnia Marlena Woźniak z centrali Caritas Diecezji Koszalińsko–Kołobrzeskiej. – Zakładka „pomagam” umożliwia wsparcie i zaangażowanie się w nasze akcje. Np. środki na pomoc potrzebującym można przelać kilkoma kliknięciami.

W najbliższym czasie aplikacja ma zostać poszerzona o kolejne usługi.

Aplikacja Caritas jest do pobrania za darmo w sklepach Google Play i App Store. W wyszukiwarce sklepu należy wpisać „Caritas” i wybrać propozycję firmy INDICO+PLUS. Po zainstalowaniu należy wybrać Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Autorem aplikacji jest Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama