GN 08/2020 Archiwum

Do seminarium w Koszalinie zgłosiło się już 5 kandydatów

Od naszej ostatniej publikacji, w której pisaliśmy o 3 kandydatach, z prośbą o modlitwę za powołanych, zgłosiły się kolejne dwie osoby. Szturm do nieba w tej intencji jest dalej potrzebny. - Dziękuję wszystkim, którym droga jest sprawa powołań - mówi ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor.

Nasza modlitwa o powołania do koszalińskiego seminarium okazuje się skuteczna. Kolejne 2 osoby zapukały do rektoratu, prosząc o przyjęcie na rok propedeutyczny. W tej chwili chęć rozpoczęcia formacji wyraziło już 5 kandydatów. 

Przypominamy apel bp. Edwarda Dajczaka do wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

- Przeżywamy trudny moment malejącej wciąż liczby kandydatów do kapłaństwa. W tej sytuacji potrzeba naszego modlitewnego myślenia o tym, że nie może zabraknąć tych, którzy w naszych kościołach będą celebrowali dla nas Eucharystię, będą odwiedzali chorych z sakramentalną posługą czy jednali nas z Bogiem. Tych, którzy mogą, proszę, aby każdego dnia o godz. 15.00 razem z Rodziną Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań. Każda forma modlitwy jest ważna i potrzebna. Proszę, uklęknijcie ze mną, zatrzymajcie się na chwilę, trwajmy razem i wołajmy o powołania jako dzieci Kościoła tej ziemi - wzywał biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama