Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Trwa kampania "Tornister pełen uśmiechów”

W tym roku szkolne wyprawki trafią do ubogich polskich dzieci z Litwy i Ukrainy.

Celem akcji jest wsparcie dzieci z ubogich rodzin w zakupie wyprawki szkolnej. Zadbają o to darczyńcy, którzy już kompletują wyprawki – wypełniają przyborami szkolnymi tornistry przekazane przez Caritas. Akcję prowadzą wolontariusze kilkunastu Parafialnych Zespołów Caritas, m.in. z Barwic, którzy czekają na dary nie tylko w parafii, ale też w miejscowym sklepie i na poczcie.

W tym roku Caritas przygotowała mniej tornistrów niż w latach poprzednich, bo 300 sztuk, podczas gdy bywało, że szykowano ich 1300. To wynik poprawy sytuacji materialnej polskich rodzin.

– Wpłynął na to realizowany przez rząd program 500+. Obecnie wiele rodzin bez problemu może kupić dzieciom wszelkie potrzebne rzeczy na nowy rok szkolny – mówi Marlena Woźniak z centrali Caritas. – Jednak wiele osób nadal potrzebuje pomocy. W tym roku chcemy pomóc potrzebującym dzieciom z Litwy oraz Ukrainy, aby rok szkolny mogły rozpocząć z nowymi, w pełni wyposażonymi tornistrami. 

Jak podaje M. Woźniak, dotąd diecezjalna Caritas otoczyła opieką w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów" ok. 7 tys. uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Do akcji można dołączyć kontaktując się z wybranym PZC lub centralą Caritas w Koszalinie. Wyprawka szkolna zawiera między innymi: zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, kredki, farby, zestaw linijek, cyrkiel, kalkulator, liczydło, nożyczki, gumki, korektor, zakreślacz, mazaki.

Natomiast na rzecz uczniów mieszkających na terenie kraju Caritas realizuje długotrwałą akcję "Skrzydła" skupiającą darczyńców, którzy co miesiąc wpłacają datki na potrzeby wybranego ucznia. Środki przeznaczane są m.in. na korepetycje, zajęcia dodatkowe, dojazdy.

– Zapraszamy wszystkich ludzi wrażliwych na los młodego pokolenia, by włączyli się do naszych akcji i wsparli bardzo zdolne dzieci i młodzież, którym brakuje pieniędzy na pełny rozwój – apeluje M. Woźniak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL