Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Trwa kampania "Tornister pełen uśmiechów”

W tym roku szkolne wyprawki trafią do ubogich polskich dzieci z Litwy i Ukrainy.

Celem akcji jest wsparcie dzieci z ubogich rodzin w zakupie wyprawki szkolnej. Zadbają o to darczyńcy, którzy już kompletują wyprawki – wypełniają przyborami szkolnymi tornistry przekazane przez Caritas. Akcję prowadzą wolontariusze kilkunastu Parafialnych Zespołów Caritas, m.in. z Barwic, którzy czekają na dary nie tylko w parafii, ale też w miejscowym sklepie i na poczcie.

W tym roku Caritas przygotowała mniej tornistrów niż w latach poprzednich, bo 300 sztuk, podczas gdy bywało, że szykowano ich 1300. To wynik poprawy sytuacji materialnej polskich rodzin.

– Wpłynął na to realizowany przez rząd program 500+. Obecnie wiele rodzin bez problemu może kupić dzieciom wszelkie potrzebne rzeczy na nowy rok szkolny – mówi Marlena Woźniak z centrali Caritas. – Jednak wiele osób nadal potrzebuje pomocy. W tym roku chcemy pomóc potrzebującym dzieciom z Litwy oraz Ukrainy, aby rok szkolny mogły rozpocząć z nowymi, w pełni wyposażonymi tornistrami. 

Jak podaje M. Woźniak, dotąd diecezjalna Caritas otoczyła opieką w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów" ok. 7 tys. uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Do akcji można dołączyć kontaktując się z wybranym PZC lub centralą Caritas w Koszalinie. Wyprawka szkolna zawiera między innymi: zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, kredki, farby, zestaw linijek, cyrkiel, kalkulator, liczydło, nożyczki, gumki, korektor, zakreślacz, mazaki.

Natomiast na rzecz uczniów mieszkających na terenie kraju Caritas realizuje długotrwałą akcję "Skrzydła" skupiającą darczyńców, którzy co miesiąc wpłacają datki na potrzeby wybranego ucznia. Środki przeznaczane są m.in. na korepetycje, zajęcia dodatkowe, dojazdy.

– Zapraszamy wszystkich ludzi wrażliwych na los młodego pokolenia, by włączyli się do naszych akcji i wsparli bardzo zdolne dzieci i młodzież, którym brakuje pieniędzy na pełny rozwój – apeluje M. Woźniak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy