Nowy numer 14/2020 Archiwum

Nie tylko jednorazowo. Wsparcie Caritas dla pracowników Opaku

Pomoc psychologiczna i prawna, realizacja recept, paczki żywnościowe oraz wyprawki szkolne - to wsparcie, jakiego Caritas udzieli pracownikom spalonej firmy Opak ze Szczecinka.

Pożar, który 12 sierpnia wybuchł w zakładzie produkcji kartonu i opakowań Opak, pochłonął nie tylko zabudowania i park maszynowy, ale i miejsca pracy 250 osób, w dużej części niepełnosprawnych. Pomoc pracownikom deklarują samorząd oraz lokalni przedsiębiorcy.

Również Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zadeklarowała pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru pracownikom. Jak poinformował ks. Tomasz Roda, jej dyrektor, pomoc ma dotrzeć do tych osób, które napotkają trudności w sfinansowaniu najbardziej podstawowych rzeczy.

Caritas udzieli im pomocy materialnej w kilku formach: wyposaży w wyprawki szkolne dzieci poszkodowanych pracowników, im samym zaś pomoże zrealizować recepty apteczne (zwłaszcza osobom niepełnosprawnym), przekaże paczki żywnościowe, zapewni pomoc psychologiczną i prawną.

Pracownicy Opaku będą mogli także wnioskować o udzielenie innej formy wsparcia. – Pomoc, której chcemy udzielić wobec tych pracowników, nie jest jednorazowym aktem, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, to będzie ona kontynuowana – zapewnia dyrektor.

Punkt przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy przez Caritas został otwarty przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku (salka katechetyczna). Czynny jest w każdą środę i czwartek w godz. 10–16.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama