Nowy numer 14/2020 Archiwum

Idą bez pośpiechu

W 19. edycji wydarzenia wzięło udział ok. 100 osób. Przez 9 dni pątnicy pokonali 220 km. 23 osoby po raz drugi wybrały się ze Złocieńca na rowerach.

Pielgrzymka Miłosierdzia ma to do siebie, że podczas drogi grupa pątników się rozrasta. 16 sierpnia z Koszalina wyruszyło ok. 60 osób. Kolejne dołączały w Białogardzie, Połczynie-Zdroju czy Ostrowicach. Ostatecznie do Myśliborza, gdzie znajduje się sanktuarium Bożego Miłosierdzia, weszło stu pielgrzymów pieszych oraz wjechało 23 rowerzystów ze Złocieńca.

Grupie pieszej przewodził ks. Grzegorz Szymanowski, a rowerowej – ks. Wiesław Hnatejko, zmartwychwstaniec. W grupie koszalińskiej szły także siostry Jezusa Miłosiernego: Tymoteusza, Klara, Kaja, Izabela i Marcelina.

Pielgrzymka Miłosierdzia znana jest ze swojego spokojnego rytmu. Pątnicy każdego dnia mają do przejścia nieco ponad 20 kilometrów. – To stwarza szansę uczestnictwa nie tylko młodzieży, ale także całych rodzin z dziećmi oraz osób starszych – mówi ks. Grzegorz. – Najmłodszy tegoroczny pielgrzym nie skończył jeszcze roku, a najstarszy jest przed siedemdziesiątką – dodaje kapłan.

– Pielgrzymka jest dla mnie piękną przygodą w poznawaniu Chrystusa. Odkryłem, że czas spędzony tutaj nie jest jakkolwiek zajęty, ale jest to czas uzyskany. Pielgrzymka jest duchowym odpoczynkiem mimo fizycznego zmęczenia, które nie raz daje się we znaki – mówi Paweł Kisiel, 23-letni student z Koszalina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama