Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Kawałek Rzymu w Skrzatuszu

Diecezjalne sanktuarium 14 i 15 września zapełni się pielgrzymami. Podczas niedzielnej Mszy św. na placu, w obecności prymasa Polski, skrzatuska świątynia zostanie ogłoszona bazyliką mniejszą. Co to tak naprawdę oznacza?

W Polsce jest niespełna 140 takich świątyń, co stanowi zaledwie ułamek procenta wszystkich kościołów nad Wisłą. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bazylika skrzatuska będzie drugą – po kołobrzeskiej – świątynią z tym tytułem. Prawdziwych przyczyn wyjątkowości bazylik mniejszych nie należy jednak szukać w statystyce.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL