Nowy numer 22/2023 Archiwum

Otworzyć się na uzdrowienie

Trzecia edycja letniego wydarzenia poświęcona była modlitwie za chorych.

Pani Ewa ma łzy w oczach. Modlitwa wzbudziła w niej tęsknotę za wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym, w której przed laty aktywnie uczestniczyła. – Różne są etapy w życiu, różnie się układa, ale dziś wiem, jak ważne jest to, że tworzymy wspólnotę, że nie tylko sama mogę modlić się do Boga, ale że ktoś inny modli się za mnie. Poczuć bliskość tej osoby, serdeczność, ciepło... to coś niezwykłego – mówi z wdzięcznością.

Pani Teresa, emerytka, z wiarą podeszła do kapłana. Przed kilkoma miesiącami doświadczyła mocy modlitwy wstawienniczej na jednym ze spotkań Zespołu Uwielbienia „Król Dawid”. Seniorce groziła operacja z powodu zwyrodnienia stawu biodrowego, lecz właśnie na spotkaniu w parafii pw. Świętej Trójcy poczuła, że modlitwa była skuteczna – nie tylko odczuła ciepło w biodrze, ale też zaczęły zanikać bóle stawowe. Gdy mimo wszystko kilka tygodni później trafiła do szpitala na wcześniej planowaną operację, chirurg zawrócił ją spod bloku operacyjnego. – Byłam już ubrana w koszulkę do operacji, ale lekarz powiedział: „Odwołuję”. Nie było potrzeby! Dwie kule, które zabrałam ze sobą do szpitala, były niepotrzebne. Chwała Bogu, bo On to sprawił! – publicznie złożyła świadectwo pani Teresa.

Spotkanie w czaplineckim amfiteatrze transmitowała telewizja internetowa Dobre Media. Lider spotkania Marcin Stefanik zachęcał, by także widzowie internetowi byli uczestnikami modlitwy o uzdrowienie. Jak zapewnia, jest przekonany – i o to z grupą modlił się przed spotkaniem – że i w taki sposób docierała do ludzi łaska Boża. Jak podaje ks. Krzysztof Witwicki, dyrektor stacji, transmisję obejrzało co najmniej 5 tys. widzów.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast