Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Pokazali się poza murami

Pielgrzymowali po raz pierwszy, ale – jak już zapowiadają – nie ostatni. Funkcjonariusze służby więziennej z dyrektorem na czele pojechali do Jasnogórskiej Pani.

Z diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu wyruszyło 11 pątników. Żeby dojechać do jasnogórskiego klasztoru, potrzebowali trzech dni. To inicjatywa jednego z funkcjonariuszy okręgu koszalińskiego, który do pomysłu zapalił kolegów. – Wiara to pierwsza motywacja. Druga – to chęć upamiętnienia stulecia służby więziennej. Nie bez znaczenia jest również to, że spędzimy ten czas razem poza jednostką – mówi mł. chor. Cezary Sierzputowski z Zakładu Karnego w Czarnem, w którego sercu zrodził się pomysł na pielgrzymkę.

Dostępne jest 26% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL