Nowy numer 21/2020 Archiwum

1 września we wszystkich kościołach diecezji będą biły dzwony

Dzwony zabrzmią o godz. 14 w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Z prośbą o takie uczczenie tego wydarzenia wystąpił prezydent Andrzej Duda.

Biskup Edward Dajczak przychylił się do prośby prezydenta RP. Dlatego także w kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 1 września o godz. 14 zabrzmią dzwony.

Jest to związane z uroczystościami, które odbywać się będą w Warszawie z udziałem ponad 40 delegacji zagranicznych. Zwieńczeniem uroczystości o godz. 14 będzie moment, w którym Andrzej Duda wraz z innymi przywódcami wybije dźwięk specjalnie przygotowanego na tę okazję dzwonu z przesłaniem "Pamięć i Przestroga".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama