Nowy numer 13/2020 Archiwum

Ruch Światło-Życie w diecezji podsumował wakacje

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie spotkali się moderatorzy letnich rekolekcji oazowych oraz Diakonia Jedności, czyli odpowiedzialni za diecezjalne diakonie Ruchu.

Podczas tegorocznych wakacji odbyło się siedem oaz dla dzieci i młodzieży, a także KODA (Kurs Oazowy dla Animatorów), w których uczestniczyło prawie 200 osób. Zorganizowano także dwa turnusy rekolekcji Domowego Kościoła oraz ORAR (Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin), w których udział wzięło w sumie 180 osób.

– Temat obecnego roku formacyjnego brzmi "Wolni i wyzwalający". Nawiązuje on do 40. rocznicy powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Dlatego kwestie zagrożeń związanych z uzależnieniami, czy wychodzenia z nałogów, były w tym roku na rekolekcjach szczególnie obecne – mówi ks. Dawid Hamrol, moderator diecezjalny Ruchu Światło–Życie.

Na spotkaniu Diakonii Jedności omawiano m.in. sprawy organizacyjne dotyczące Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu, która odbędzie się 11 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama