Nowy numer 08/2020 Archiwum

Dziękuję Wam i kocham Was!

− Drodzy diecezjanie, to wy, obok Maryi i Jezusa, jesteście sercem tego miejsca – mówił bp Edward Dajczak 15 września na zakończenie Mszy św. przed bazyliką skrzatuską.

Biskup diecezji, zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu pielgrzymkowym, mówił: – Bez waszej modlitwy, bez waszych ofiar, bez waszego zaangażowania i bez waszej obecności te piękne mury nie byłyby sanktuarium. 14 i 15 września w Skrzatuszu wydarzyło się wiele.

Uczestnicy Diecezjalnego Czuwania Młodych starali się odkrywać swoje życiowe powołanie. Podczas nabożeństwa słowa, które odbyło sie pod hasłem „Jesteś marzeniem Boga”, klerycy z IV roku koszalińskiego seminarium po raz pierwszy założyli sutanny. Młodzież wysłuchała też poruszającego świadectwa młodych małżonków oraz swojej rówieśniczki zaangażowanej w wolontariat. Podczas niedzielnych uroczystości w obecności prymasa Polski została ogłoszona decyzja Stolicy Apostolskiej o podniesieniu skrzatuskiego kościoła do rangi bazyliki mniejszej. Więcej na ss. V, VI–VII

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama