Urodził się 11 marca 1915 roku w Słupsku. Tam też, w kościele pw. św. Ottona, został ochrzczony. 27 września 1942 roku zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau.
Bronisław urodził się w kamienicy przy dzisiejszej ul. Wileńskiej 17. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości wraz z rodziną przeniósł się do Bydgoszczy. Był klerykiem Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
Kamienica przy ul. Wileńskiej 17 w Słupsku. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto GośćZostał aresztowany 7 listopada 1939 roku. Po pobycie w kilku więzieniach, ostatecznie trafił do obozu w Dachau. Ze względu na znajomości jego matki, zaproponowano mu zwolnienie pod warunkiem zrezygnowania z drogi do kapłaństwa. Odmówił, pisząc do matki: „Raczej śmierć wybiorę niż sprzeniewierzę się powołaniu, którym mnie Bóg zaszczycił”.
- Mieliśmy taką dobrą sąsiadkę, która była Niemką i miała syna w gestapo. Mówiła, że Bronek może wyjść z więzienia, bo urodził się w Słupsku, w Rzeszy. Miał się tylko wyrzec kapłaństwa. Mama pojechała tam do niego (jeszcze przebywał w więzieniu we Włocławku) i myślała, że wrócą razem. Byliśmy na dworcu, jak przyjechała... sama. Szła cała zapłakana i powiedziała tylko „Nie zgodził się” - wspominała w rozmowie z naszą redakcją pani Łucja Pańka, siostra błogosławionego. - Sutannę by zdjął i byłby wolny - powiedziała nam Zofia Sikorska, kuzynka bł. Bronisława.
Bronisław zmarł 27 września 1942 roku na gruźlicę spowodowaną wycieńczeniem organizmu.
Matka Bronisława otrzymała z obozu w Dachau rzeczy po swoim synu. Na liście tego, co po nim zostało, widnieje m.in. sutanna. Jak mówiła nam siostra błogosławionego, mama poprosiła, aby uszyć z niej suknię, w której chciała być pochowana. Tak też się stało.
Lista rzeczy po zmarłym. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto GośćBronisław Kostkowski został beatyfikowany przez Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku w gronie 108 męczenników II wojny światowej. Było wśród nich 3 biskupów, 52 księży diecezjalnych, 26 księży zakonnych, 3 kleryków, 7 braci zakonnych, 8 sióstr zakonnych i 9 wiernych świeckich.