Nowy numer 24/2021 Archiwum

Synod wchodzi powoli w ostatnią fazę

Nie znaczy to, że już się kończy. Jest jeszcze wciąż sporo pracy do wykonania. Biskup diecezjalny wyznaczył terminy pierwszych sesji synodalnych.

Jest to kolejny etap, w który wkracza II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Od jego inauguracji, która miała miejsce w lutym 2017 roku, pracują komisje tematyczne, zespoły parafialne, odbywają się rekolekcje, dni skupienia.

Kolejnym i właściwie ostatnim etapem synodu będą właśnie sesje synodalne. Są to większe spotkania, w których udział biorą kapłani, osoby konsekrowane i wierni świeccy, którzy albo sprawują różne funkcje w Kościele diecezjalnym, albo zostaną wybrani jako przedstawiciele tych grup, albo wskazani przez biskupa. Podczas sesji synodalnych będą przedstawiane i dyskutowane projekty uchwał, które po przegłosowaniu mają być przekazane biskupowi.

Została właśnie ogłoszona data pierwszej sesji synodalnej. Odbędzie się ona 22 lutego 2020 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Teraz rozpoczną się przygotowania do tego wydarzenia.

Rozpoczęcie ostatniego etapu synodu nie oznacza, że swoją działalność przerywają komisje tematyczne czy zespoły parafialne. Ich praca jest wciąż niezbędna. Nadal też odbywają się dni skupienia i rekolekcje synodalne.

Jak informuje ks. dr Tomasz Tomaszewski, sekretarz synodu, jego zakończenie będzie prawdopodobnie związane z obchodami jubileuszu 50-lecia utworzenia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który przypadnie w roku 2022.

Ogłoszenie dekretu o zwołaniu synodu:

1050 Rocznica Chrztu Polski w Kołobrzegu cz. 2 - podpisanie dekretu i adoracja
Dobre Media Nowej Ewangelizacji
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama