Nowy numer 24/2021 Archiwum

25-lecie SALOS-u w Połczynie-Zdroju

Ponad 90 młodych sportowców z Koszalina, Łobza, Drawska Pomorskiego, Bolkowa, Buślar i Toporzyka rywalizowało podczas zawodów jubileuszowych Salezjańskiej Organizacji Sportowej.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Uczestniczyli w niej młodzi sportowcy, ich trenerzy i opiekunowie, a także przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Sebastianem Witkiem na czele oraz sponsorzy, dzięki którym wydarzenie mogło się odbyć. Obecna była także s. Maria Kapczyńska, salezjanka, wiceprezes Zarządu Krajowego SALOS.

W ramach jubileuszowych zawodów 28 września odbyły się rozgrywki w piłce nożnej, siatkówce i tenisie stołowym. Wzięło w nich udział 90 młodych sportowców z Koszalina, Łobza, Drawska Pomorskiego, Bolkowa, Buślar, Toporzyka i Połczyna-Zdroju.

25-lecie SALOS-u w Połczynie-Zdroju   Jubileuszowy tort. Foto-Film Nowak Połczyn-Zdrój

Zwieńczeniem całego wydarzenia było wręczenie sportowcom jubileuszowych medali, pucharów i dyplomów. Listy gratulacyjne za wieloletnią współpracę otrzymali z rąk s. Kapczyńskiej zasłużeni działacze połczyńskiego SALOS-u.

SALOS to Salezjańska Organizacja Sportowa dla młodzieży. Powstała w Warszawie w roku 1992. Prowadzi całoroczne zajęcia z dziećmi i młodzieżą przez rozsiane po całym kraju stowarzyszenia lokalne. Jest jednym z większych organizatorów akcji obozowych zimą i latem, a także imprez sportowych dla młodzieży. Prowadzi całoroczny, wieloszczeblowy system rozgrywek sportowych w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej. Salezjańska Organizacja Sportowa jest członkiem Polisportive Giovanili Salesiane Internazionale, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich.

25-lecie SALOS-u w Połczynie-Zdroju   Rozgrywki w tenisie stołowym. Foto-Film Nowak Połczyn-Zdrój

W Polsce jest ok. 70 stowarzyszeń lokalnych SALOS-u. W Połczynie-Zdroju SALOS powstał w roku 1994 przy domu sióstr salezjanek Córki Maryi Wspomożycielki. Przez 25 lat istnienia stowarzyszenia młodzież w nim działająca była zaangażowana w dyscypliny sportowe takie, jak: siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy. Z siostrami zawsze współpracowały osoby świeckie jako wolontariusze, rozumiejący ideę wychowania młodego człowieka przez sport. Obecnie prezesem stowarzyszenia w Połczynie-Zdroju jest Paweł Szpak.

25-lecie SALOS-u w Połczynie-Zdroju   Msza św. w hali widowiskowo-sportowej. Foto-Film Nowak Połczyn-Zdrój
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama