Nowy numer 08/2020 Archiwum

Oświadczenie Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej po dewastacji Domu Samotnej Matki w Koszalinie

- To przykre wydarzenie godzi nie tylko w samą Caritas - pisze ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej.

Caritas diecezjalna opublikowała na swojej stronie internetowej oświadczenie podpisane przez ks. Tomasza Rodę, dyrektora.

Czytamy w nim: "Jesteśmy zasmuceni i głęboko poruszeni z powodu aktu wandalizmu, jaki dokonał się w nocy z 29 na 30 września w remontowanej placówce Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Sprawcy zdewastowali łazienki, wyrywając sanitariaty i uszkadzając hydraulikę, co spowodowało zalanie wodą całego domu. To, co się wydarzyło, jest dla nas bolesne tym bardziej, że wsparcie na dobiegający końca generalny remont otrzymaliśmy również od wielu zwykłych ludzi, którzy podzielili się z nami swoim wdowim groszem. To przykre wydarzenie godzi nie tylko w samą Caritas, ponieważ nasza placówka, pomagając samotnym matkom i ich dzieciom, służy całemu społeczeństwu, niezależnie od wyznania, czy poglądów. Niestety, po wstępnym oszacowaniu strat, termin oddania budynku dla naszych podopiecznych, który przewidywaliśmy na 30. listopada staje się coraz bardziej nierealny. W tych smutnych okolicznościach, dziękujemy ludziom dobrej woli za słowa wsparcia i modlitwy".

Zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama