Nowy numer 08/2020 Archiwum

Znamy laureatów tegorocznej nagrody im. kard. Jeża. Wśród nich jest nasza redakcja!

Z radością informujemy, że "Gość Koszalińsko-Kołobrzeski" znalazł się w gronie laureatów prestiżowej nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża "Radość płynie z Nadziei"!

Nagroda ustanowiona przez biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz diecezjalną Caritas, przyznawana jest osobom fizycznym i instytucjom z terenu diecezji w uznaniu za działalność społeczno-kulturalną lub charytatywną.

Jej celem jest upamiętnienie dokonań i osoby pierwszego biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz promowanie działalności na rzecz drugiego człowieka.

– Chodzi również o promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich. A trudno o lepszego ich wyraziciela niż śp. kardynał nominat Ignacy Jeż. Już za życia stał się on ich symbolem, których tak bardzo nasza lokalna społeczność potrzebuje – podkreśla Ryszard Pilich, przewodniczący zarządu okręgowego “Civitas Christiana” w Koszalinie i sekretarz kapituły nagrody.

W tym roku statuetką uhonorowani zostaną ks. Wacław Grądalski, założyciel i opiekun polskiej gałęzi Wspólnoty „Cenacolo”, Marianna Caban z Robunia za wielkie zaangażowanie w budowę wspólnoty lokalnej i liczne inicjatywy na rzecz parafii i Kościoła oraz nasza redakcja. Jak informuje kapituła nagrody, koszaliński oddział „Gościa Niedzielnego” otrzyma statuetkę za 25-letnią służbę Kościołowi koszalińsko-kołobrzeskiemu.

Wręczenie nagród nastąpi w czasie uroczystej Gali w Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki 20 października 2019 r. (niedziela ) o godz. 16. W czasie Gali wystąpi Orkiestra Wydziału Instrumentalnego Akademii Pomorskiej w Słupsku pod batutą prof. Moniki Zytke z koncertem „Viva Polonia”

Karty wstępu dostępne są w siedzibie Civitas Christiana”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama