GN 14/2020 Archiwum

Zrób go sam

Różaniec to niełatwa sprawa, zwłaszcza kiedy mylą się jeszcze poszczególne tajemnice. Ale może na tym zrobionym własnoręcznie będzie łatwiej się modlić?

Sprawdzają to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Białogardzie. Blisko setka ochotników uczestniczyła w warsztatach różańcowych.Pod okiem specjalistów od wyplatania różańców: ks. Antona Demshina i dk. Krzysztofa Szumilasa różańce powstawały z paciorków i sznurków.

– Myślę, że dzięki temu Różaniec może stać się bardziej osobistą modlitwą. Najpierw zajmujemy dzieciom ręce, żeby potem otworzyć ich serca – przyznaje ks. Anton, katecheta z białogardzkiej podstawówki, który w kieszeni nosi pleciony różaniec. Wykonały go karmelitanki z Bornego Sulinowa, ale kapłan przekonuje, że też umiałby taki zrobić. − Bardzo lubię sznurkowe różańce. Są trwałe i nic im nie szkodzi. Nawet jeśli trafi przypadkiem do prania – dodaje ze śmiechem.

Początki nie są łatwe. Na szczęście fachowcy spieszą z pomocą, zanim zaplączą się wszystkie palce. – Od lat modlę się na różańcach, które sam zrobiłem. Z racji tego, że je rozdaję co chwilę, mam motywację do robienia nowych, żeby mieć się na czym modlić – tłumaczy dk. Krzysztof Szumilas.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama