Nowy numer 31/2021 Archiwum

Dzień Dziecka Utraconego

Przypada 15 października. Tego dnia pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem odbędzie się w Wałczu. Modlitwa za rodziców po stracie w Sławnie i w Czaplinku. Za kilka dni kolejne pogrzeby.

Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest w Polsce od 2004 roku z inicjatywy Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych "Dlaczego". W Stanach Zjednoczonych 15 października od roku 1988 obchodzony jest Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych.

Dlaczego wybrano datę 15 października? Tego dnia mija bowiem symbolicznie 9 miesięcy ciąży, licząc od 1 stycznia.

Trzeci zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się w 15 października w Wałczu. Msza św. rozpocznie się o godz. 14.00 w kościele pw. św. Mikołaja. Następnie ok. 14.45 dalsze uroczystości pogrzebowe w kaplicy na cmentarzu na Dolnym Mieście (przy ul. Gen. Andersa). Pochowane zostaną prochy 39 dzieci. Pogrzeb będzie miał charakter ekumeniczny. Obecnie w grobowcu znajdują się prochy 107 dzieci.

W Sławnie z inicjatywy Rycerzy Kolumba obchody Dnia Dziecka Utraconego 15 października odbędą się w parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Rozpoczęcie o godz. 17.30 modlitwą różańcową, a następnie o godz.18 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych dzieci i rodziców pogrążonych w żałobie.

Obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się także 15 października w Czaplinku. Msza św. w intencji dzieci utraconych i ich rodziców rozpocznie się o godz. 18 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie odbędzie się konferencja ks. dr. Jacka Brakowskiego, salezjanina oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w tej intencji. Na godz. 20 zaplanowano spotkanie przy kawie i zawiązanie grupy wsparcia dla rodziców po stracie dziecka, których dzieci zmarły w różnych okolicznościach: choroby, wypadku, poronienia, samobójstwa.

Pogrzeby dzieci utraconych odbędą się także 19 października w Słupsku i w Pile. Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama