GN 07/2020 Archiwum

VII Kołobrzeski Dzień z rotmistrzem Witoldem Pileckim. Obecny będzie syn legendarnego bohatera

To jedyne na Pomorzu Zachodnim cykliczne wydarzenie kulturalne związane z życiem i działalnością legendarnego rotmistrza.

Dzień z rotmistrzem Witoldem Pileckim odbędzie się w sobotę 26 października. Ten projekt, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna w Kołobrzegu, a współorganizatorami są Powiat Kołobrzeski i Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie, jest odpowiedzią na poszukiwanie możliwości, by jak najlepiej rozpowszechniać wiedzę o osobie i działalności niezłomnego bohatera. - To niewątpliwie wspaniała lekcja historii dla młodego pokolenia Polaków - zapewniają organizatorzy.

W ramach wydarzenia prezentowane są programy artystyczne, np. koncerty i spektakle teatralne.

Tegoroczny program:

Godz. 11.00 - aula I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika:

  • VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności rtm. Witolda Pileckiego, adresowany do młodzieży ponadgimnazjalnej z województwa zachodniopomorskiego

Godz. 12.00 - Sala Plafonowa Muzeum Oręża Polskiego ul. Armii Krajowej 13

  • "Rakowieckiej na Łączkę" - wykład Jarosława Wróblewskiego z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie (Jarosław Wróblewski jest absolwentem dziennikarstwa na UKSW i długoletnim pracownikiem programu TVP "Warto Rozmawiać". Jest również  autorem książek: "Zośkowiec" - Książka Historyczna Roku 2014, "Gryf" i "Kwatera Ł Wolność jest kuloodporna" - nominowanej w 2018 r. do Książki Historycznej Roku. Obecnie pracuje w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL i jest redaktorem naczelnym biuletynu "Rakowiecka 37")

Godz.15.00 - sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta, ul. Solna 1

  • Wręczenie nagród laureatom VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Działalności rtm. Witolda Pileckiego;
  • "Witold" - pokaz filmu dokumentalnego w reż. Tadeusza Pawlickiego;
  • "W hołdzie żołnierzom niezłomnym" - koncert Tadeusza "Tadka" Polkowskiego (Tadeusz Polkowski znany jest jako Tadek Firma Solo, rapujący patriota. Występował w zespole hip-hopowym "Firma", którego był współzałożycielem. Udzielał się w formacji DMF (Dwóch Małoletnich Fachowców). Śpiewa m.in. o żołnierzach wyklętych, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, gen. Auguście Emilu Fieldorfie ps. Nil czy Danucie Siedzikównie "Ince". Współpracuje z Muzeum AK w Krakowie).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama