Nowy numer 31/2021 Archiwum

Poświęcenie hospicjum stacjonarnego w Pile

Placówka działa już od niemal miesiąca, ale dopiero w niedzielę 27 października odbyło się jej uroczyste otwarcie oraz poświęcenie.

Projekt budowy hospicjum stacjonarnego udało się wcielić w życie po dekadzie starań Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Placówka działa i pomaga chorym.

Bp Edward Dajczak plac budowy hospicjum pobłogosławił w czerwcu 2018 roku. Sama jego budowa trwała więc nieco ponad rok. Wcześniej Towarzystwo Pomocy Chorym organizowało różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i charytatywne, podczas których odbywały się zbiórki na rzecz realizacji projektu.

Placówka działa już od niemal miesiąca. 27 października odbyło się jej uroczyste otwarcie. Hospicjum pobłogosławił ks. Ryszard Ryngwelski, dziekan pilskiego dekanatu.

Z opieki placówki korzysta obecnie 20 osób. Docelowo dostępnych w niej będzie 30 łóżek opiekuńczo-leczniczych, 5 dla chorych paliatywnych i 5 w ramach hospicjum dziecięcego.

Pacjentami zajmuje się 6 lekarzy: psychiatra, 2 neurologów, kardiolog, internista, diabetolog, doświadczone pielęgniarki ze specjalizacjami i kursami oraz cała grupa opiekunów i wolontariuszy. Pacjenci mają też zapewnioną opiekę duszpasterską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama