Nowy numer 31/2021 Archiwum

Gdzie wytańczyć się ze świętymi? Bale Wszystkich Świętych w diecezji

W wielu parafiach odbędą się tzw. Bale Świętych. To okazja nie tylko do zabawy i zaprezentowania się w tak lubianym przez dzieci stroju anioła czy ulubionego świętego, ale też do krzewienia chrześcijańskich tradycji w miejsce modnej - i powszechnie promowanej - mody na Halloween.

Bale w diecezji:

Koszalin
W czwartek 31 października o godz. 17 na Bal Wszystkich Świętych zaprasza parafia ojców franciszkanów. Zabawa  odbędzie się w sali kolumnowej. Mile widziane przebranie za wybranego przez siebie świętego.

Kołobrzeg
W parafii pw. Wniebowzięcia NMP (bazylika) Noc Świętych. W czwartek 31 października odbędzie się III Parafialny Bal Wszystkich Świętych. To propozycja dla dzieci i ich rodziców. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17, po niej przejście do auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich.

Także parafia pw. św. Michała Archanioła zaprasza najmłodszych w czwartek na Bal Wszystkich Świętych. Spotkanie rozpocznie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, potem odbędzie się Msza św. o godz. 18, zaś po niej bal, który potrwa do godz. 20. W czasie balu losowanie nagrody niespodzianki obiecanej za regularne uczestnictwo w różańcu. Uczestnicy mogą przebrać się za postać wybranego świętego – najlepszy strój i wiedza o swoim świętym będą wyróżnione.

Także w parafii św. Wojciecha w czwartek Bal Wszystkich Świętych od godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 6. Organizatorzy zachęcają dzieci do przebrania się za świętych. Zapisy dzieci w zakrystii i u katechetów.

Piła
W środę 30 października w salkach parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych odbędzie się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Rozpocznie go prezentacja postaci świętych, następnie zaplanowano gry i zabawy. Na zakończenie na uczestników czeka niespodzianka. Organizatorzy proszą rodziców o pomoc dzieciom w przygotowaniu strojów oraz krótkiej wypowiedzi o świętym. Bal potrwa do godz. 18.

Oratorium salezjańskie w czwartek 31 października organizuje bal w parafii pw. Świętej Rodziny. Na zabawę zaprasza dzieci w strojach świętych w godz. 16.00 –18.30. W czasie zabawy konkurs na najlepszy strój świętego i konkurs wiedzy o św. Dominiku Savio.

Na bal zaprasza także parafia ojców kapucynów pw. św. Antoniego. 31 października o godz. 17 w domu katechetycznym odbędzie się Bal Zbawionych dla dzieci ze szkoły podstawowej. Do balu dołączą dzieci z rodzicami z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pile. Warunkiem uczestnictwa jest biały strój wyrażający chwałę zbawionych w niebie, można się także przebrać za anioła lub jakiegoś świętego. Bal Zbawionych potrwa do godz. 19.

Stowarzyszenie św. Rafała Kalinowskiego organizuje w parafii św. Rafała Kalinowskiego Wieczór ze Świętymi w czwartek od 17.55 (po Różańcu) przed nową kaplicą. Będą to zabawy dla dzieci na zewnątrz, obok kościoła. Organizatorzy proszą o przygotowanie dzieci do warunków pogodowych -zabranie latarek i kamizelek odblaskowych.

Młodzież natomiast może pobawić się w parafii salezjańskiej pw. św. Jana Bosko. 31 października o godz. 19.30 rozpocznie się w kościele Noc Świętych. Po wspólnym nabożeństwie i odmówieniu Litanii do Wszystkich Świętych na dalszą część spotkania młodzież przejdzie do Oratorium, gdzie zabawa potrwa do północy.

Barwice
W czwartek 31 października od godz. 17 w sali miejskiej odbędzie się Bal Świętych dla dzieci. Zapisy u katechetek i w zakrystii.

Informacje o innych balach w diecezji prosimy nadsyłać na adres koszalin@gosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama