Nowy numer 37/2021 Archiwum

Jedziesz na cmentarz? Wybierz komunikację miejską

Listopadowe święto to także wzmożony ruch wokół cmentarzy. Ze względu na zakorkowane ulice i zajęte parkingi, tego dnia lepiej będzie wybrać się na cmentarze autobusami.

Przygotowaliśmy garść praktycznych informacji i porad, jak bezpiecznie dotrzeć na cmentarze w największych miastach diecezji. 

Koszalin
W związku z uroczystością Wszystkich Świętych w rejonie koszalińskiego cmentarza wprowadzana jest  zmiana organizacji ruchuNa całej długości ulicy Gnieźnieńskiej od ronda Solidarności do bram cmentarza obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów. Ograniczony zostanie wjazd na ul. Kamieniarską od ul. Gnieźnieńskiej. Obowiązywać będzie również ograniczenie prędkości w obszarze cmentarza komunalnego do 30 km na godz.

Warto w tym dniu skorzystać z komunikacji miejskiej. Uruchomione zostały dodatkowe linie, przygotowano specjalny rozkład jazdy, gdzie kursy oznaczone literą „C” dojeżdżają bezpośrednio do cmentarza. Od godz. 9 do 17 nie kupimy biletu u kierowcy na przystanku Cmentarz 02.

Kołobrzeg
Organizacja ruchu na ul. Świętego Wojciecha (przy której leży cmentarz) zakłada ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. 6 Dywizji Piechoty do skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego. Utrudnieniem będzie również ograniczenie prędkości do 30 km na godz. Miasto przygotował dodatkowe kursy na cmentarz. 

Piła
Ze względu na wzmożony ruch 1 listopada w rejonie cmentarza komunalnego od godz. 6 do 20 będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Zachęcamy do skorzystania w tym dniu z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Oprócz przejazdów regularnych 1 listopada zostaną uruchomione linie specjalne na Cmentarz Komunalny (do bramy cmentarza od strony ul. Przemysłowej).

Słupsk
Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą w obszarze cmentarzy komunalnych przy ul. Kaszubskiej i ul. Zachodniej. Zamknięte ulice, wprowadzony ruch jednokierunkowy i lokalne zakazy zatrzymywania. 

1 listopada w Słupsku na wszystkich liniach autobusami miejskimi pojedziemy za darmo. Będą też w ten weekend uruchomione dodatkowe linie, którymi można będzie dojechać do cmentarzy miejskich.

Szczecinek
W okresie Uroczystości Wszystkich Świętych w okolicach cmentarza można spodziewać się utrudnień związanych z miejscami postojowymi (m.in. bezwzględny zakaz parkowania na przebudowanej ul. Słupskiej). Policja zachęca do wykorzystywania parkingów oddalonych od nekropolii. Za to autobusy komunikacji miejskiej będą kursować częściej i po wydłużonych trasach. Przypominamy, że komunikacja miejska w Szczecinku jest darmowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama