Nowy numer 50/2019 Archiwum

Najpierw bal, nazajutrz… kino i pizza. Bal świętych w Pile

W parafii NMP Wspomożenia Wiernych nie mogą przestać świętować. Rozpoczęli balem, ale nazajutrz kończyli party z pizzą.

Od dziesiątki Różańca w kościele rozpoczął się 30 października bal świętych w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile. Następnie 60 dzieci – od przedszkola po uczniów szóstej klasy – udało się do sali w domu parafialnym na bal Wszystkich Świętych. Dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci zawitały na wydarzenie w imponujących strojach i z wiedzą na temat życiorysu swoich balowych patronów. Zabawa przeplatana była wspólnym śpiewaniem piosenek, tańcami integracyjnymi i słodkim poczęstunkiem. Bal zakończył się wspólną modlitwą zawierzenia dzieci, młodzieży i ich rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. 

Najpierw bal, nazajutrz… kino i pizza. Bal świętych w Pile   Humory dopisywały, tym bardziej, że pizzy nie zabrakło dla nikogo. Ks. Gracjan Ostrowski

Nazajutrz również nie próżnowano. W godz. od 17 do 20  piąto- i szóstoklasiści zawitali tu ponownie, tym razem na wieczór filmowy z pizzą. Na zaproszenie katechetek i ks. Gracjana Ostrowskiego odpowiedziało prawie 50 dzieci. Ferajna rozłożyła się przed ekranem na podłodze salki parafialnej na poduszkach i kocach, pogryzając pizzę. Na zakończenie na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka.

Najpierw bal, nazajutrz… kino i pizza. Bal świętych w Pile   A wszystko zaczęło się od balu i prezentacji świętych patronów. Ks. Gracjan Ostrowski

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama