Nowy numer 50/2019 Archiwum

Tacy duzi i tacy mali święci. Bal w Barwicach

W wigilię Wszystkich Świętych ulicami Barwic przeszedł korowód świętych i aniołów. Ze śpiewem dotarł do sali miejskiej, gdzie odbył się wielki bal.

W czwartkowe późne popołudnie mali barwiczanie przywdziali stroje nawiązujące do postaci świętych i w nich zgromadzili się w kościele parafialnym. Po modlitwie, którą poprowadził ks. Piotr Śmiechura, uformowali orszak, ze śpiewem na ustach wyruszyli na ulice miasta. "Taki mały, taki duży, może świętym być" - słowa piosenki Arki Noego rozbrzmiewały na rynku, wzbudzając szczere uśmiechy przechodniów.

Tacy duzi i tacy mali święci. Bal w Barwicach   Jak zaświadczają uczestnicy barwickiego balu świętych i aniołów, zabawa była warta uwiecznienia na wspólnej fotografii. ks. Piotr Śmiechura

Korowód dotarł do sali miejskiej, gdzie rozpoczął się bal świętych i aniołów. Zabawę poprowadziły siostry z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi z Góry Chełmskiej, które na co dzień zajmują się formacją dzieci w różnych miejscach diecezji, także w Barwicach.

Na maluchy czekała fantastyczna zabawa. Nie obyło się bez tańców i wspólnego śpiewu. Były gry i zabawy, a dla łasuchów - słodkości.

Tacy duzi i tacy mali święci. Bal w Barwicach   Ulubionym przebraniem dzieci są niebiańskie stroje. Ale to tylko pretekst, by wciągnąć dzieci do wartościowej zabawy. ks. Piotr Śmiechura

Na zakończenie balu proboszcz parafii ks. Tomasz Jaskółka wręczył uczestnikom słodkie upominki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama