46/2019 Archiwum

Bp Krzysztof Włodarczyk: Być przygotowanym na śmierć to być wolnym

We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych hierarcha przewodniczył Mszy św. w koszalińskiej katedrze.

W homilii przypominał, że umieranie jest odchodzeniem od wszystkiego, co ziemskie, ale odchodzeniem mającym swój cel.

- Być przygotowanym na śmierć to znaczy być w stanie wolności. Odchodzimy od naszych pamiątek, książek, pieniędzy, ale też od wad i grzechów. Ale śmierć jest odejściem do Boga. On jest życiem. To odchodzenie od tego, co niszczeje i przemija, do tego, co wieczne - przypominał bp Włodarczyk.

Jak zauważył każdy z wierzących ma podwójne obywatelstwo.

- Święty Paweł był dumny z tego, że jest obywatelem rzymskim, ale miał świadomość także tego, że ma drugie obywatelstwo, które niesie znacznie większe korzyści. Napisał w Liście do Filipian: „nasza ojczyzna jest w niebie”. Tam prowadzi nas Duch Święty od dnia naszego chrztu, tam jest nasza nagroda. Niech więc perspektywa nieba kształtuje nasz sposób patrzenia na to, co ziemie, niech pomaga podejmować dobre decyzje, pociesza, umacnia w próbach i nadaje blask wszystkich naszych relacji - zachęcał.

Wieczorna Msza św. w katedrze była zwieńczeniem dnia skupienia z Marcinem Zielińskim, na które zaprosiła Szkoła Nowej Ewangelizacji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama