46/2019 Archiwum

Liturgia czy „klerurgia”?

Zaangażowanie wiernych w liturgię to temat wciąż aktualny. Dużo słyszy się o tym, że mogłoby ono być lepsze. Czy to oznacza, że świeccy mają robić więcej? Jeśli tak, to czego?

Diakonat stały, święcenie żonatych mężczyzn, tzw. viri probati, na prezbiterów – to tematy ostatnio żywo dyskutowane. Tym bardziej że kryzys powołań jest faktem. Również w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej księży i kleryków jest mniej. Tymczasem są parafie, w których brakuje nie księdza, tylko wiernych do przeczytania czytań, zaśpiewania Psalmu, zebrania tacy czy poprowadzenia śpiewu. To też jest kryzys powołań.

Czy jednak większe zaangażowanie świeckich w liturgię oznacza jedynie podejmowanie przez nich kolejnych funkcji? Z tym tematem mierzyli się uczestnicy jesiennych dni skupienia dla zespołów synodalnych, które odbywały się w Koszalinie i w Skrzatuszu.

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama