46/2019 Archiwum

Holy Wins w diecezji

Jak spędzić wigilię Wszystkich Świętych? Najlepiej ze świętymi! To nie tylko alternatywa dla halloweenowej mody, ale także przypomnienie, że niebo to cel dla każdego z nas.

W ostatni dzień października trudno było znaleźć miejsce, gdzie nie niosło się gromkie: „Taki duży, taki mały może świętym być!”. Do taktu przeboju Arki Noego podrygiwali najmłodsi diecezjanie w wielu parafialnych salach, kościołach i szkołach.

W Koszalinie kilkudziesięciu przebranych za świętych i błogosławionych malców balowało w sali kolumnowej w parafii franciszkanów. Ojciec Przemysław Płaszczyński podkreśla, że bal świętych to sposób na połączenie katechezy z parafią. – Kościół przestaje się dzieciom kojarzyć z miejscem, gdzie należy stać na baczność, ale okazuje się przestrzenią, gdzie jest dobra zabawa, muzyka, smakołyki. I to z dala od komputera. Nie występując przeciwko komuś lub czemuś, przekazujemy dzieciom dobro – mówi franciszkanin.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama