Koszalińsko-Kołobrzeski

W Koszalinie powstanie teatr ewangelizacyjny?

Inicjatywa "Teatru z Nieba" rodzi się przy Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Już niedługo pierwsze spotkanie organizacyjne.

Autorką pomysłu na "Teatr z Nieba" jest Wioleta Łosiniecka z Krakowa, którą na co dzień można spotkać w kawiarni "Kawa z duszą". - Teatr jest moją pasją od dziecka. W Krakowie mieliśmy teatr ewangelizacyjny w szkole, w której pracowałam. Grałam też w teatrze amatorskim "Teatrum Terraris" w Krakowie, prowadzonym przez Marcina Kobierskiego, aktora filmowego i teatralnego z "Teatru Bagatela" - mówi.

Powstające przedsięwzięcie będzie teatrem ewangelizacyjnym. - Nie chodzi nam jednak o pantomimy, scenki, czy jakieś inne krótkie formy. Mamy w planie realizowanie pełnometrażowych spektakli ewangelizacyjnych z autorskimi scenariuszami. Będą to spektakle współczesne, a nie np. Jasełka czy Misteria Męki Pańskiej. Niekoniecznie będą to scenariusze stricte religijne, ale pokazujące działanie Pana Boga w życiu człowieka - zapowiada Wioleta Łosiniecka.

W Koszalinie powstanie teatr ewangelizacyjny?   Wioleta Łosiniecka. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Poszukiwani są ludzie młodzi: studenci, uczniowie szkół średnich oraz VII i VIII klas szkół podstawowych, którzy chcieliby zaangażować się w to dzieło. Z pewnością, jeśli znajdą się chętni, odbędą się też warsztaty teatralne.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 15 listopada o godz. 19 w kawiarni "Kawa z duszą" w Koszalinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..