Nowy numer 23/2021 Archiwum

Światowy Dzień Ubogich już w najbliższą niedzielę

Ustanowił go dla całego Kościoła w 2016 roku papież Franciszek. Jak ten dzień obchodzony będzie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej?

Bp Edward Dajczak w niedzielę 17 listopada o godz. 10 odprawi Mszę św. w kaplicy Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Po Eucharystii spotka się z ubogimi mieszkańcami miasta, m.in. z bezdomnymi, na wspólnym posiłku.

W Światowy Dzień Ubogich diecezjalna Caritas rozpoczyna akcję charytatywną "Torba miłosierdzia". W wielu parafiach będzie można pobrać specjalnie przygotowane torby, wypełnić je żywnością o długim terminie ważności oraz środkami czystości, a następnie przynieść z powrotem do parafii.

Tak zgromadzone produkty zostaną przekazane potrzebującym. Caritas przygotowała w tym roku ponad 2 tys. toreb, które znajdą się w kilkudziesięciu parafiach w diecezji.

Jak przypomina ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej, ubóstwo dotyka człowieka nie tylko w wymiarze materialnym. Dlatego w niedzielę 17 listopada w Centrum Kryzysowym dla Kobiet przy ul. Harcerskiej 13 odbędzie się dzień otwarty. Do prowadzonej przez Caritas placówki, w godz. 11-16, zaproszone są kobiety przeżywające kryzys, doświadczające przemocy domowej, samotne matki, które potrzebują pomocy. Caritas zaprasza panie na wspólny obiad, kawę i ciasto oraz rozmowę.

Przez cały następny tydzień, czyli od 18 do 22 listopada Caritas zaprasza także do dziennej świetlicy przy ul. bp. Cz. Domina seniorów. Wszystkie osoby starsze, które potrzebują różnego rodzaju wsparcia, np. usług opiekuńczych, zaproszone są do świetlicy w godzinach 9-14.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama