Nowy numer 50/2019 Archiwum

Przygotowania do ESM. Spotkanie z bratem Maciejem z Taizé

W Koszalinie, Kołobrzegu-Podczelu i Słupsku odbędą się spotkania zachęcające do udziału w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię organizowaną przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé.

W tym roku gospodarzem Europejskiego Spotkania Młodych jest Polska. Na przełomie roku we Wrocławiu na wspólnej modlitwie zgromadzi się kilkanaście tysięcy młodych chrześcijan z całej Europy.

W ramach przygotowania do wydarzenia naszą diecezję odwiedza brat Maciej z ekumenicznej wspólnoty Taizé, która organizuje ESM. 

23 listopada (sobota) spotkanie odbędzie się w Koszalinie i Kołobrzegu-Podczelu. O godz. 14.30 w salce 103 przy koszalińskiej katedrze, zaś o godz. 16 w kaplicy pw. św. Michała Archanioła w Podczelu. Dzień później, 24 listopada (niedziela) gość z Taizé odwiedzi słupski kościół św. Jana Kantego.

Na spotkanie zaproszona jest młodzież oraz wszyscy, którzy pielgrzymowali w poprzednich latach i którym bliski jest duch Wspólnoty Taizé.

Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu będzie trwało od soboty 28 grudnia 2019 do środy 1 stycznia 2020. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej działają w tej chwili dwa punkty przygotowań na ESM do Wrocławia, gdzie można zapisywać się na wyjazd: w Koszalinie i w Pile.

Za wyjazd w Koszalinie odpowiada ks. Tomasz Wołoszynowski (katedra), tel. 502 671 551.

W Pile grupę organizuje ks. Andrzej Pawłowski (duszpasterz akademicki, parafia pw. MB Wspomożenia Wiernych), tel. 602 385 362

Grupa powstaje również w Świdwinie przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tu zgłoszenia przyjmuje ks. Grzegorz Toporkiewicz, tel. 662 800 979.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama