Nowy numer 50/2019 Archiwum

IV Mistrzostwa w Szachach Ministrantów Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Około 20 ministrantów stanęło do zmagań o tytuł szachowego mistrza diecezji. Rozgrywki odbyły się w domu parafialnym przy koszalińskiej katedrze.

16 listopada czwarte mistrzostwa  szachowe ministrantów zgromadziły w Koszalinie młodych sportowców z kilku miast diecezji. W tym roku do rywalizacji stanęło 18 ministrantów z Koszalina, Szczecinka, Piły, Słupska. To mniej niż w poprzednich latach. – Szkoda, bo widzimy, że ci chłopcy, którzy jednak wzięli udział w zawodach, naprawdę mieli z tego frajdę – powiedział Marek Plust, prezes oddziału parafialnego Akcji Katolickiej przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie.

Rozgrywki w szachach szybkich, choć nie trwają długo - każdy zawodnik ma do dyspozycji 15 minut, a więc partia trwa maksymalnie pół godziny - polegają na wielokrotnej zmianie przeciwnika, dlatego też wymagają dużej koncentracji. Temu zadaniu najlepiej podołał Franciszek Małaczek z parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie, wygrywając wszystkie partie, czym zdobył maksymalną ilość punktów i tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw.

W kategorii klas I-III SP i młodszych najlepszy wynik uzyskał Grzegorz Kowal z parafia pw. św. Wojciecha w Koszalinie. W kategorii klas IV–VIII najlepszy okazał się Franciszek Małaczek. Zaś w kategorii szkoły średniej i seniorów - Igor Kółakowski z parafii pw. katedralnej w Koszalinie.

Najmłodszym zawodnikiem był  sześciolatek Dawid Teofilak z koszalińskiej katedry.

Drużynowo najlepiej wypadł zespół z Koszalina.

Organizatorem IV Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów i Księży w Szachach Szybkich był katedralny oddział Akcji Katolickiej przy współpracy Akademickiego Klubu Szachowego "Hetman" Koszalin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama