Nowy numer 50/2019 Archiwum

Zmarł ks. Piotr Neumann

Kapłan zmarł 17 listopada w godzinach porannych w koszalińskim szpitalu. Był kapelanem Domu Pomocy Społecznej i szpitala w Białogardzie. Miał 54 lata.

Uroczystości pogrzebowe ks. Piotra Neumanna zaplanowano na piątek 22 listopada w Mierzynie. Od godz. 10 w kościele pw. Trójcy Świętej trwać będą modlitwy w intencji zmarłego kapłana, o godz. 11 sprawowana będzie Msza św. pogrzebowa, której przewodniczyć będzie bp Edward Dajczak. Ksiądz Piotr zostanie pochowany na cmentarzu w Koszalinie. 

Dzień wcześniej, w czwartek 21 listopada będzie można pożegnać śp. ks. Piotra także w białogardzkim Domu Pomocy Społecznej, w którym pełnił posługę kapelana. Od godz. 18 zaplanowano modlitwy przy trumnie, o godz. 19 sprawowana będzie Msza św. w intencji zmarłego kapłana. 

Ks. Piotr Neumann urodził się 19 kwietnia 1965 r. w Świeminie na terenie obecnej parafii Mierzyn. Po zdaniu egzamin dojrzałości rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. 30 maja 1992 r. przyjął  święcenia prezbiteratu z rąk bpa Czesława Domina.

Była wikariuszem w parafiach:

od 1992 do 1993 w parafii pw. św. Michała Archanioła w Białym Borze;
od 1993 do 994 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Miastku;
od 1994 do 1996 w parafii pw. Matki Bożej od Wykupu Niewolników w Okonku;
od 1996 do 2000 w parafii pw. św. Stefana w Barwicach;
od 2000 do 2001 w parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku.

Z dniem 1 lipca 2001 roku został mianowany kapelanem Domu Pomocy Społecznej w Białogardzie (Zwinisławiu). Od 2018 roku pełnił również posługę jako kapelan w Szpitalu Powiatowym w Białogardzie.

Zmarł 17 listopada w godzinach porannych w koszalińskim szpitalu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama