Nowy numer 50/2019 Archiwum

Dom dzienny w Pile zaprasza osoby z autyzmem

Dorośli z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi mogą znaleźć wsparcie w nowym ośrodku Caritas w Pile-Motylewie.

Nie tylko wsparcie, ale też całotygodniową ofertę spędzenia czasu w grupie kilkunastu osób i pod opieką specjalistów.

Środowiskowy Dom Samopomocy przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym „Caritas” Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej pw. Matki Bożej z Lourdes w Pile otwiera filię – dom pomocy dziennej przeznaczony dla osób ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Jak informuje dyrektor centrum ks. Adam Saks, filia zostanie otwarta w grudniu tego roku. Dom pomocy dziennej zapewni uczestnikom szeroki zakres zajęć aktywizujących i usprawniających prowadzonych przez wykształconą i wyspecjalizowaną kadrę terapeutyczną. Ponadto opiekę psychologiczną oraz zajęcia rehabilitacyjne.

Placówka będzie otwarta od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30. I czeka na zgłoszenia uczestników. Mogą nimi być osoby pełnoletnie, które nie podejmują nauki.

Szczegółowych informacji udziela Centrum Charytatywno-Opiekuńcze „Caritas” w Pile, ul. Kossaka 16. Kontakt: ks. Adam Saks – tel. 794 192 848, Środowiskowy Dom Samopomocy – tel. 672 155 712.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama