Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie odznaka, ale zobowiązanie. Dni Formacyjne KSM

Przed swoim patronalnym świętem członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spędzili weekend nad morzem.

Dla tych, którzy mają już odznakę stowarzyszenia były to dni formacyjne, dla ponad dwudziestki kandydatów – przygotowanie przed złożeniem uroczystego przyrzeczenia.

W Kołobrzegu-Podczelu modlili się, bawili oraz zastanawiali, na czym polega tożsamość KSM-owicza. Pomagał im w tym ks. Rafał Figiel ze Świdwina.

- Chodziło nam przede wszystkim o to, żeby nowi członkowie dostrzeli, że będzie spoczywać na nich wielka odpowiedzialność. Wstąpienie do KSM-u nie polega na dostaniu odznaki, legitymacji i wskoczeniu na wyższy poziom. To zobowiązanie. Ale też przynależność do stowarzyszenia daje siłę i odwagę, żeby dalej iść z Chrystusem przez życie – mówi Marlena Woźniak, prezes zarządu diecezjalnego KSM.

Nie odznaka, ale zobowiązanie. Dni Formacyjne KSM   Gościem dni formacyjnych był brat Maciej z ekumenicznej wspólnoty Taizé. Karolina Pawłowska /Foto Gość

W całej diecezji stowarzyszenie liczy ok. 200 członków zrzeszonych w 12 parafialnych oddziałach.

Dni Formacyjne zwieńczyła uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, będąca zarazem świętem patronalnym KSM, którą młodzi uczcili w kołobrzeskiej bazylice. Tradycyjnie podczas uroczystości kandydaci złożyli uroczyste przyżenienia wierności ideałom katolickim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama